Connect with us

Videolar

Eksi 20 derecede tank yarışı

Ural bölgesindeki poligonlardan birinde, tarihte ilk kez eksi 20 derece ayazda, fabrikanın kartviziti olan T-34, T-72 ve T-90 olmak üzere 3 nesil tank arasında yarış düzenlendi

Yayın tarihi

-

Egypt Defence Expo (EDEX) silah fuarının açılışının yapıldığı gün, katılımcılarından olan Rus zırhlı araç üreticisi Uralvagonzavod, ünlü T-34 tankının mucidi Mihail Koşkin’in 120. doğum yıldönümünü kutladı.

Uralvagonzavod, ünlü tasarımcının doğum gününü sıra dışı yarışla kutladı. Ural bölgesindeki poligonlardan birinde, tarihte ilk kez eksi 20 derece ayazda, fabrikanın kartviziti olan T-34, T-72 ve T-90 olmak üzere 3 nesil tank arasında yarış düzenlendi.

Halihazırda Mısır’daki EDEX fuarında bulunan Uralvagonzavod Genel Direktörü Aleksandr Potapov, Mihail Koşkin’in 120. doğum yıldönümü etkinliğiyle ilgili şunu dedi:

Mihail İlyiç Koşkin, elbett Rus tank yapım okulunun kurucularından biri, Zafer Tankı ise modern tankların atası olarak gösterilebilir. İkinci Dünya Savaşı’nın ardından fabrikamızdan çıkan tüm modeller bir şekilde, efsanevi T-34’ün tasarım ve savaş deneyimini devraldı. Ayrıca T-34’ün çok sayıda ihracata sunulan ilk tanklardan biri olduğunu hatırlatırım. Bu tankı alan ilk Arap ülkelerden biri de Mısır olmuştu.”

Mihail Koşkin, efsanevi T-34 tankını 1939 yılında icat etmişti. Tasarımının sadeliği ve güvenilirliği, 20. yüzyıl mühendisliğinin en büyük başarılarından biri olarak gösteriliyor. T-34, halen Sovyetlerin en ünlü ve dünyanın en iyi tanklarından biri ve İkinci Dünya Savaşı’nın en tanınan simgesi olarak gösteriliyor. Birçok uzman, T-34’ün manevra ve hareketlilik kabiliyetindeki mutlak üstünlüğüne dikkat çekiyor. T-34’ün modifikasyonlarından T-35-85 halen bazı orduların envanterinde yer alıyor.

Uralvagonzavod, EDEX-2018 fuarına Rosoboroneksport çatısı altında katılıyor.Ural Yarışması’na katılan diğer iki tank T-72 ve T-90’ın yeni modifikasyonları da Mısır Uluslararası Fuar Merkezi’nde sergileniyor.

Kaynak: Sputnik

Sitemiz, Türkiye ve dünyadaki savunma sanayi, devlet stratejileri ve enerji güvenliğindeki gelişmelere dair bilgileri aktarmak, analizlerini yapmak üzere faaliyet göstermektedir. Siz de defencelimit1@gmail.com adresinden bize analizlerinizi ve haberlerinizi ulaştırarak kamuoyuna duyurabilirsiniz.

Videolar

TCG BARBAROS’un derin sularla mücadelesi!

Yayın tarihi

-

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı gemilerimiz Mavi Vatan’ın 24 saat bekçiliğini yapmaya devam ediyor. Defence Limit’in edindiği görüntüler, bu görevin ne kadar zor şartlarda yapıldığını kanıtlar nitelikte…

Okumaya devam et

Videolar

İnsansız hava aracı Sky Hawk ilk kez gökyüzünde

Yayın tarihi

-

Çin’de insansız hava aracı Sky Hawk’ın test uçuşu gerçekleştirildi. Test görüntüleri CCTV (China Central Television) tarafından yayınlandı.

Global Times’ta yer alan habere göre, yayınlanan videoda Sky Hawk insansız hava aracının uçuş görüntüleri ilk kez gösterildi.

Kanat genişliğinin 10 metre olduğu belirtilen Sky Hawk isimli insansız hava aracının, elektromanyetik mancınıkla donatılmış olan Çin uçak gemisinde kullanılacağı da kaydedildi.

Sky Hawk,  Çin Hava-Uzay Bilimleri ve Endüstri Şirketi CASIC tarafından geliştirildi. İnsansız hava aracı, ilk uçuşunu Şubat 2018’de gerçekleştirdi. Ayrıca, insansız hava aracı Kasım ayında Çin’ün Zhuhai kentinde düzenlenen Airshow China 2018’de tanıtıldı.

Okumaya devam et

Videolar

MiG-35’ten nefes kesen kalkış

Yayın tarihi

-

Rus televizyon kanalı Zvezda, 4. nesil hafif savaş uçağı MiG-35’in neredeyse dikey olarak uçtuğu görüntüleri yayınladı. Televizyonun haberine göre, uçağın böyle bir manevra yapabilmesinin nedeni, iki motorun itiş gücünün, uçağın ağırlığından daha fazla olmasından kaynaklanıyor.

Televizyon, ayrıca MİG-35’in havadan çekilen ilk ‘titiz’ inişini de yayınladı.

Nisan ayında MiG şirketi genel müdürü İlya Tarasenko, MiG-35 teknolojisinin Hindistan’a transferine izin verdi.

Mayıs ayında, birleşik uçak şirketi OAK başkanı Yuri Slyusar, uçağın iki yıl sürecek devlet test uçuşlarının başladığını belirtti. Uçakların birliklere teslimatının 2019’un sonununda yapılması planlanıyor.

Kasım ayında İlya Tarasenko, MiG-35’in lazer silahlarla donatılacağını açıkladı.

MiG-35, üreticiler tarafından beşinci nesil savaş uşaklarına geçiş modeli olarak MiG-29 baz alınarak yapıldı. MiG-35, kendinden önceki modellerin bir buçuk katı daha uzun bir uçuş menziline sahip. Uçak, 2.2 Mach sayısından daha fazla bir hıza ulaşabiliyor. MiG 35’lerin gelecekte Rus hafif uçak filosunun temelini oluşturması planlanıyor.

Kaynak: Sputnik

Okumaya devam et

Öne Çıkan Haberler

Copyright © 2018 DefenceLimit.com