Connect with us

Videolar

Rusya’dan ‘imrendiren’ test

Rus Hava-Uzay Kuvvetleri, Kazakistan’daki Sarı Şagan askeri poligonunda modernize edilen hava savunma sistemininin geliştirilmiş yeni füzesini test etti

Yayın tarihi

-

Rusya Savunma Bakanlığı, Rus Hava-Uzay Kuvvetlerinin Kazakistan’daki Sarı Şagan askeri poligonunda modernize edilen hava savunma sistemininin geliştirilmiş yeni füzesini test ettiği videoyu yayınladı.

Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri Füze ve Hava Savunma Müşterek Birlikleri Komutanı Albay Sergey Grabçuk, hava savunma sisteminin modernize edilmiş yeni füzesinin bir dizi testten sonra, yeni özelliklerini tam olarak gösterdiğini, görevini başarıyla tamamladığını ve belirlenen hedefi öngörülen süre içinde ve tam isabetle imha ettiğini söyledi.

Bizi Twitter ve Facebook‘tan takip ederek ulusal ve uluslararası savunma sanayine dair tüm haberlere anında ulaşabilirsiniz!

Kaynak: Sputnik

Sitemiz, Türkiye ve dünyadaki savunma sanayi, devlet stratejileri ve enerji güvenliğindeki gelişmelere dair bilgileri aktarmak, analizlerini yapmak üzere faaliyet göstermektedir. Siz de defencelimit1@gmail.com adresinden bize analizlerinizi ve haberlerinizi ulaştırarak kamuoyuna duyurabilirsiniz.

REKLAM
Yorum yap

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Videolar

TCG BARBAROS’un derin sularla mücadelesi!

Yayın tarihi

-

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı gemilerimiz Mavi Vatan’ın 24 saat bekçiliğini yapmaya devam ediyor. Defence Limit’in edindiği görüntüler, bu görevin ne kadar zor şartlarda yapıldığını kanıtlar nitelikte…

Okumaya devam et

Videolar

İnsansız hava aracı Sky Hawk ilk kez gökyüzünde

Yayın tarihi

-

Çin’de insansız hava aracı Sky Hawk’ın test uçuşu gerçekleştirildi. Test görüntüleri CCTV (China Central Television) tarafından yayınlandı.

Global Times’ta yer alan habere göre, yayınlanan videoda Sky Hawk insansız hava aracının uçuş görüntüleri ilk kez gösterildi.

Kanat genişliğinin 10 metre olduğu belirtilen Sky Hawk isimli insansız hava aracının, elektromanyetik mancınıkla donatılmış olan Çin uçak gemisinde kullanılacağı da kaydedildi.

Sky Hawk,  Çin Hava-Uzay Bilimleri ve Endüstri Şirketi CASIC tarafından geliştirildi. İnsansız hava aracı, ilk uçuşunu Şubat 2018’de gerçekleştirdi. Ayrıca, insansız hava aracı Kasım ayında Çin’ün Zhuhai kentinde düzenlenen Airshow China 2018’de tanıtıldı.

Okumaya devam et

Videolar

MiG-35’ten nefes kesen kalkış

Yayın tarihi

-

Rus televizyon kanalı Zvezda, 4. nesil hafif savaş uçağı MiG-35’in neredeyse dikey olarak uçtuğu görüntüleri yayınladı. Televizyonun haberine göre, uçağın böyle bir manevra yapabilmesinin nedeni, iki motorun itiş gücünün, uçağın ağırlığından daha fazla olmasından kaynaklanıyor.

Televizyon, ayrıca MİG-35’in havadan çekilen ilk ‘titiz’ inişini de yayınladı.

Nisan ayında MiG şirketi genel müdürü İlya Tarasenko, MiG-35 teknolojisinin Hindistan’a transferine izin verdi.

Mayıs ayında, birleşik uçak şirketi OAK başkanı Yuri Slyusar, uçağın iki yıl sürecek devlet test uçuşlarının başladığını belirtti. Uçakların birliklere teslimatının 2019’un sonununda yapılması planlanıyor.

Kasım ayında İlya Tarasenko, MiG-35’in lazer silahlarla donatılacağını açıkladı.

MiG-35, üreticiler tarafından beşinci nesil savaş uşaklarına geçiş modeli olarak MiG-29 baz alınarak yapıldı. MiG-35, kendinden önceki modellerin bir buçuk katı daha uzun bir uçuş menziline sahip. Uçak, 2.2 Mach sayısından daha fazla bir hıza ulaşabiliyor. MiG 35’lerin gelecekte Rus hafif uçak filosunun temelini oluşturması planlanıyor.

Kaynak: Sputnik

Okumaya devam et

Öne Çıkan Haberler

Copyright © 2018 DefenceLimit.com